تاریخچه کارخانه:

از آنجایی که پوسته یاتاقان ها روی کارکرد برینگ ها تاثیر بسیار چشم گیری می گذارد ، تولید آنها باید با دقت بالایی انجام شود . این تولیدات تا چند سال پیش منحصرا در کشورهای توسعه یافته تولید می شده و از تولید آنها مدت زیادی نمی گذرد . تولید آنها در ایران نیز با توجه به نیاز صنایع کشور، به طور محدود در برخی کارخانجات و کارگاههای اطراف آنها به صورت غیر حرفه ای و فقط برای کاربردهایی خاص انجام می شد و یاتاقانهای تولیدی در ایران بسیار ناچیز و در تعداد محدود و غیر استاندارد بود .

کارخانه یاتاقان سازی آنا کار خودش را در سال 1368 در شهرک صنعتی شمس آباد و با تولید 20 قالب استاندارد ، شروع به کار کرد . تولیدات کارخانه به دو بخش عمده تولیدات کلاسیک و تولیدات خاص (Special) تقسیم می شوند . گروه ایران آنا با پشتکار ، خلاقيت ، نوآوری و با بهرمندی از نيروی متخصص توانستند با مطالعات گسترده و تلاش برای به روز درآوردن ياتاقان های صنعتی، تنوع توليد ياتاقان را در ايران از20 سايز غير استاندارد به 1400 سايز استاندارد برسانند، اين عمل سبب تحويلی عظيم در صنعت ياتاقان سازی ايران گرديد.
گروه تولیدی ایران آنا توانست گستره تولیدات خود را افزایش داده و به تولید متعلقات مختلف یاتاقان مثل انواع آب بندها و درپوش ها و... بپردازد. گروه ایران آنا برای اولین بار در بین تولیدکنندگان این محصول توانست کلیه محصولات خود را در بسته بندی های استاندارد به بازارهای گوناگون مصرف ارائه دهد و همچنین در راستای تعهد و پایبندی به شعارهای خود، محصولاتش را از لحاظ کیفی و کاربردی به مدت یکسال ضمانت مینماید. از موفقیت های دیگر این مجتمع تولیدی می توان به اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت از شرکت SGS آلمان اشاره کرد.


گروه تولیدی ایران آنا ، بدون هیچگونه وابستگی علمی و مالی به کشورهای دیگر کار خود را آغاز کرده و توانسته از فیلترهای کیفی و مالی معتبرترین سازمان ها عبور کرده و در صدر لیست تامین کنندگان آنها قرار گیرد. هم اکنون گروه تولیدی ایران آنا اولین و بزرگترین تولیدکننده یاتاقان های صنعتی در ایران می‌باشد.

این کارخانه هم اکنون دارای بخش های مختلفی از جمله واحد فنی و مهندسی، واحد بازرگانی، واحد برنامه ریزی، واحد ذوب فلزات، واحد مدلسازی و قالبسازی، واحد ماشینکاری، واحد رنگ کاری به صورت کوره ای، واحد بسته بندی، واحد کنترل کیفی و واحد تدارکات است که در هر بخش پرسنل مجرب و متعهد در حال فعالیت می باشند.واحد فنی و مهندسی این کارخانه با داشتن بخش های مهندسی معکوس، طراحی، آنالیز و معادلسازی توانایی لازم برای معادلسازی انواع یاتاقان های غیر استاندارد و از رده خارج و تبدیل به یاتاقان های کلاسیک را دارد که این امر سبب کاهش در هزینه و صرفه جویی در زمان تحویل میشود و در این راستا نیز تعداد زیادی پروژه تخصصی با صنایع کشور انجام شده است.
بسیاری از کارخانجات سیمانی ، فولادی، معدنی و ماشین سازی بزرگ و کوچک بصورت مستقیم و غیر مستقیم با گروه تولیدی ایران آنا همکاری دارند و در صورت خرید مستقیم از ما ، پوسته یاتاقان های خریداری شده شامل خدمات زیر میباشد که در راستای تحقق آرمان مشتری مداری این کارخانه، انجام می شود:
1- گارانتی محصولات تولیدی
2- خدمات پس از فروش
3-تولید یاتاقان های سفارشی
4- مشاوره فنی و معادلسازی در کلیه مسایل مربوط به یاتاقان به صورت سرویس دهی
5-پایین بودن هزینه های تمام شده محصول برای مشتری با رعایت کلیه استاندارد های لازم جهت عرضه نمودن بهترین محصول در خور نام ایران و ایرانی.